Jakość

Jakość olejków eterycznych


Jeśli korzystacie z olejków eterycznych, to koniecznie zwracajcie uwagę na ich jakość. Olejki za sprawą swoich maleńkich cząsteczek bardzo szybko przenikają do krwiobiegu, więc jeśli stosujemy je w dyfuzorze lub na skórę to można powiedzieć, że także stosujemy je do wewnątrz. Używanie olejków niesprawdzonych może doprowadzić do wielu powikłań i reakcji alergicznych.

Na świecie znajduje się wiele firm, które oferują olejki eteryczne. Czym więc powinniśmy kierować się kupując olejek?

Bezpieczny olejek powinien być umieszczony w ciemnej szklanej buteleczce, aby nie utleniał się pod wpływem promieni UV. Na buteleczce powinna znaleźć się nazwa łacińska, data ważności, numer partii oraz opis bezpiecznego użycia olejku. Ważny jest także łatwy dostęp do opisu produktu na ulotce lub stronie internetowej firmy, gdzie znajdziemy: wykorzystaną część rośliny do produkcji olejku, kraj pochodzenia, metodę pozyskania olejku, typ uprawy, ewentualne ostrzeżenia.

Olejek eteryczny będzie dawał wrażenie śliskości ale nigdy nie będzie lepki ani bardzo tłusty.

Sprawdzajmy firmę, która produkuje olejek, gdyż ważne jest źródło pochodzenia olejku, miejsce gdzie surowiec był zbierany.

Ważne jest, aby upewnić się, czy olejki, których używamy posiadają certyfikat jakości. Firma powinna udostępniać wyniki testów jakościowych. Co najmniej chromatografię, która pokazuje komponenty olejku eterycznego i wskazuje na ewentualne syntetyczne dodatki.

Prawdziwe 100% olejki eteryczne nigdy nie są tanie. Produkcja jednego olejku wymaga dużej ilości surowca np. do produkcji 15 ml olejku eterycznego z cytryny potrzeba 75 cytryn. Im trudniejszy do wydobycia surowiec (np. kadzidłowiec) tym oczywiście olejek stanie się droższy. Jeżeli firma oferuje olejek za 15 zł, możemy śmiało podejrzewać, że znajdują się w nim rozcieńczacze, inne dodatki syntetyczne lub aromatyczne. Ale nie tylko cena jest wyznacznikiem dobrej jakości. Drogi olejek nie gwarantuje, że jest bezpieczny.

dōTERRA jako jedyna firma na świecie posiada certyfikat CPTG (Atestowana Czysta Klasa Terapeutyczna), gwarantujący produkt, który zawiera 100% czystego naturalnego olejku eterycznego. Produkcja takiego olejku kontrolowana jest od momentu sadzenia rośliny do umieszczenia go w butelce. Każda partia olejków eterycznych dōTERRA jest poddawana rygorystycznym wymaganiom określonym w standardzie jakości CPTG. Standard ten gwarantuje moc, czystość i właściwości terapeutyczne olejku.

Więcej o standardach CPTG możesz przeczytać tutaj:

 

 

 

Jakość
Scroll to top